Wersja archiwalna 2018-07-06 13:26:39




 

Pytania oferentów

1. Prosimy o wyjaśnienie/potwierdzenie, mając na względzie treść zapisów zapytań ofertowych,

że stosownie do przedmiotu Zamówienia, usługi w zakresie przewozu uczniów, które będą świadczone przez wybranego wykonawcę(przewoźnika autobusowego) w związku z nabywaniem przez zamawiającego od tego wykonawcy(przewoźnika autobusowego) imiennych biletów dla uczniów, mogą być wykonane przez takiego przewoźnika autobusowego w ramach przewozów regularnych w rozumieniu art. 4 pkt 7 ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym

(Dz.U. z 2016r. , poz.1907 – tekst jednolity późn.zm.)t. j. na podstawie oraz zgodnie

z posiadanymi/uzyskanymi przez takiego  przewoźnika zezwoleniami na wykonywanie przewozów regularnych(w krajowym transporcie drogowym), o których mowa w art.1u.t.d.?

2. Prosimy o potwierdzenie/zaprzeczenie stwierdzenia, że wykonawca będzie świadczył usługi

w ramach komunikacji regularnej publicznej w ramach krajowego transportu drogowego?

Odp. Na pyt. 1 i 2. Zamawiający nie wyklucza możliwości korzystania z przejazdu  wynajętymi  autobusami głównie do przewozu uczniów, przez inne osoby, jeżeli  w autobusie będą na określonej trasie wolne miejsca.

3. Prosimy o potwierdzenie /zaprzeczenie stwierdzenia,  że opis przedmiotu zamówienia będzie rozliczany na podstawie biletów miesięcznych pomniejszonych o ustawową ulgę dla uczniów wynikającą z art.5a ustawy z  dnia 20 czerwca 1992r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznymi transportu zbiorowego(t.j. Dz.U. z 2012r. poz.1138 ze zm. ).

Odp. Realizując  obowiązek  Gminy wynikający  z   ustawy - Prawo oświatowe, pragniemy, przy nabyciu biletów  miesięcznych  skorzystać z ulgi, o której mowa w cytowanej przez  Oferenta ustawie. Oprócz imiennych biletów będziemy rozliczać się na podstawie ogólnej faktury opiewającej na sumę zakupionych imiennych biletów.

 

4. W jakich przypadkach zamawiający przewiduje zmniejszenie się liczby dowożonych uczniów oraz maksymalnie o ile?

Odp. Zmiana liczby uczniów występuje wtedy, gdy dzieci dochodzą lub odchodzą ze szkół

w trakcie roku szkolnego. Zwykle jest to 3 - 6 osób we wszystkich szkołach łącznie.

 

5.W nawiązaniu do punktu 2.W formularzu ofertowym, a mianowicie: ”zobowiązanie zleceniobiorcy do realizowania całości zadania określonego w przedmiocie robót w ciągu roku szkolnego 2018/2019” prosimy o wyjaśnienie czy możliwe jest w trakcie realizowania umowy oddanie wykonywania przedmiotu zamówienia podwykonawcy.

Odp. Zamawiający nie przewiduje oddania przez Wykonawcę w trakcie roku szkolnego realizacji zadania podwykonawcy.

 

6.Czy w podanych miejscowościach przewiduje się zatrzymywanie na wszystkich punktach zbornych oznaczonych znakiem D15- przystanek autobusowy?

Odp. Przewiduje się zatrzymywanie na wszystkich wymienionych punktach, tylko nie na wszystkich

 za każdym razem, gdyż zwłaszcza przy powrocie do domu nie zawsze uczniowie wysiadają na wszystkich przystankach.

 

7. W odniesieniu do §1 pkt 7 Projektu Umowy, : „zamawiający może dokonać zmian w rozkładzie jazdy bez zgody Wykonawcy, spowodowanych zmianami organizacyjnymi, które mogą wystąpić

w szkołach”. Czy zamawiający może poinformować Wykonawcę o zmianach z takim wyprzedzeniem , by Wykonawca zmienił dane w zezwoleniu na realizację linii komunikacyjnej?

Odp. O istotnych zmianach będziemy informować, jednak  głównie zmiany są spowodowane zmianą planu lekcji w szkole i mogą dotyczyć tylko zmiany wcześniej ustalonych godzin dojazdu lub odwożenia do domu. Są to zmiany jednorazowe wynikające z bieżącej sytuacji szkolnej i nie dotyczą zmiany trasy przewozu uczniów.

 

8. Mając na względzie ,iż zgodnie z art. 87 ust.1 Ustawy o publicznym Transporcie Zbiorowym przewoźnicy autobusami obowiązani są do uwzględnienia ulg ustawowych przy sprzedaży biletów

(w tym m.in. imiennych biletów miesięcznych dla uczniów z ulgą 49%) jedynie do 31 grudnia 2018roku, prosimy o wyjaśnienie czy zamawiający dopuszcza możliwość (co powinno znaleźć odzwierciedlenie we wzorze umowy) wypowiedzenia umowy przez każda ze stron z zachowaniem

 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia w przypadku, gdy wykonawca zgodnie z przepisami (obowiązującymi od 1 stycznia 2019r.) nie będzie miał podstawy prawnej do sprzedaży biletów miesięcznych z dotychczasową ulgą ustawową.

Odp. Zamawiający przewiduje wypowiedzenie umowy  za  jednomiesięcznym miesięcznym wypowiedzeniem przez każdą ze stron.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Zmiana  treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

O.III.341-2/02/18

 

Przedmiot zamówienia: „Zakup biletów dla uczniów na dowożenie i opiekę nad tymi uczniami w czasie przewozu w roku szkolnym 2018/2019”

 

Działając na podstawie art. 38 ust.4 ustawy z dnia 29 stycznia Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2017r. poz.1579 -  ze zm.) , zamawiający dokonuje modyfikacji treści Specyfikacji istotnych warunków zamówienia w ten sposób, że do wzoru umowy wprowadza zapis dotyczący możliwości wypowiedzenia umowy za jednomiesięcznym wypowiedzeniem.

W zał. nr 4 do SIWZ(Wzór umowy) w §5  dodaje się punkt 8  otrzymujący  brzmienie:

„8. Umowa może być rozwiązana przez każdą ze stron w trakcie roku szkolnego

      za jednomiesięcznym wypowiedzeniem.”  

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogłoszenie nr 583014-N-2018 z dnia 2018-07-03 r. 

Urząd Gminy Brudzeń Duży: Zakup biletów dla uczniów na dowożenie i opiekę nad tymi uczniami w czasie przewozu w roku szkolnym 2018/2019 
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej 

Nie


Nazwa projektu lub programu 

O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych 

Nie


Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %) 
 
 
 dowozenie_2018-07-03.
Informacje o dokumencie:

[Liczba odsłon: 5004814]

przewiń do góry